آرایشی و بهداشتی

روش صحیح استفاده از ضد آفتاب

آموزش روش درست بکارگیری محصولات ضد آفتاب

استفاده از محصولات ضد آفتاب می تواند بسیار مفید باشد، زیرا این کرم می تواند برای جلوگیری از آسیب دیدن پوست توسط نور خورشید و اشعه مضر UV آن بسیار مفید واقع شود. نور خورشید و اشعه UV می توانند باعث بروز پیری زودرس، لک های پوستی و در بعضی موارد سرطان پوست شوند. برای محافظت بهتر از پوست، استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF (عامل محافظتی ضد آفتاب) بالا، پوشیدن لباس و کلاه مناسب توصیه می شود.

ما در این مقاله از رایج مگ، به بررسی مزایای کرم ضد آفتاب و روش صحیح استفاده از ضد آفتاب پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

آشنایی با محصولات ضد آفتاب

ضد آفتاب محصولی است که برای محافظت پوست در برابر اشعه های مضر آفتاب ساخته شده است. این محصول با ترکیبات خود به پوست کمک می کند تا از آسیب های ایجاد شده توسط اشعه های UVB و UVA محافظت شود. UVB باعث سوختگی و آسیب به رنگ پوست می شود، در حالی که UVA منجر به پیری زودرس پوست و ایجاد چین و چروک می شود.

ضد آفتاب ها به دو نوع شیمیایی و فیزیکی تقسیم می شوند. ضد آفتاب های شیمیایی با جذب اشعه UV و تبدیل آن به حرارت عمل می کنند، در حالی که ضد آفتاب های فیزیکی با پراکنش اشعه UV و جلوگیری از نفوذ آن به پوست عمل می کنند. ضد آفتاب برای استفاده در زمان اقامت در معرض آفتاب، شنا و ورزش در فضای باز توصیه می شود و باید هر دو ساعت یکبار مجدداً بر روی پوست قرار گیرد.

مطلب پیشنهادی:  رژ لب مناسب هر فصل کدام است؟

مزایای محصولات ضد آفتاب

مزایای استفاده از محصولات ضد آفتاب عبارتند از:

  • محافظت از پوست در برابر آسیب های ناشی از تابش های مضر آفتاب از جمله اشعه های UVB و UVA و نور مرئی و مادون قرمز
  • کاهش خطر بروز بیماری های پوستی مثل سرطان پوست، پیری زودرس و لک های پوستی
  • نگهداری رطوبت پوست و کمک به جلوگیری از خشکی پوست
  • کاهش التهاب و قرمزی پوست
  • افزایش طول عمر و سلامت پوست

مهمترین مزیت استفاده از کرم ضد آفتاب این است که می تواند به طور قابل توجهی از پوست شما در برابر خطرات مربوط به تابش UVB و UVA آفتاب محافظت کرده و به حفظ سلامت پوست کمک نماید.

روش صحیح استفاده از محصولات ضد آفتاب
روش صحیح استفاده از محصولات ضد آفتاب

روش صحیح استفاده از محصولات ضد آفتاب

استفاده صحیح از محصولات ضد آفتاب بسیار مهم است. در قسمت زیر روش صحیح استفاده از محصولات ضد آفتاب را بررسی می کنیم.

استفاده از مقدار کافی: برای داشتن حفاظت کامل، باید مقدار کافی از محصول ضد آفتاب را به پوست خود بزنید. برای بیشترین حفاظت، بهتر است حداقل ۱۵-۳۰ میلی گرم (۱/۲ تا ۱ انگشت) از محصول را روی پوست بزنید.

بکارگیری مجدد: برای حفظ حفاظت ضد آفتاب، باید محصول ضد آفتاب را هر ۲ ساعت یکبار مجدداً به پوست تان بزنید.

استفاده قبل از خروج از منزل: قبل از خروج از منزل، باید محصول ضد آفتاب را به پوست بزنید. در صورت برقراری تماس طولانی با آفتاب، محصول ضد آفتاب باید مجدداً به پوست بزنید.

بکارگیری در تمام فصول: استفاده از محصول ضد آفتاب در فصول گرم، مهم است، اما باید به یاد داشت که در فصول سرد نیز باید از محصول ضد آفتاب استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی:  معرفی برند لوازم آرایشی هدی بیوتی (Huda Beauty)

استفاده از محصولات مقاوم در برابر آب: در صورت تماس با آب، حفاظت ضد آفتاب از بین می رود. بنابراین، استفاده از محصولات مقاوم در برابر آب می تواند به شما کمک کند تا حفاظت طولانی تری داشته باشید.

استفاده در مناطق آفتابی: در مناطق با آفتاب زیاد، باید از محصول ضد آفتاب با شاخص حفاظتی بالاتر استفاده کنید.

جمع بندی نهایی

محصولات ضد آفتاب را می توان در هر روز از سال و هر زمانی استفاده کرد، اما استفاده از آن در زمان هایی که بیشتر در معرض نور آفتاب هستیم، خصوصاً در ساعات ۱۰ صبح تا ۴ بعدازظهر، بسیار مفید است. در فصل هایی مانند تابستان که شدت نور خورشید بیشتر است، استفاده از ضد آفتاب بسیار مهم است. همچنین در فعالیت هایی مانند شنا، بدن پروری در فضای باز و یا سفر به نقاطی با نور خورشید قوی، استفاده از محصولات ضد آفتاب بسیار حیاتی است.

در صورت تمایل به پاکسازی پوست خود می توانید از مقاله «تونر چیست؟ بهترین برند تونر کدام است؟» نیز بازدید نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا